sołectwo Rojów

Idź do spisu treści

Menu główne

2017 rok

Archiwum aktualności
 
 

12.12.2017. Koło Gospodyń Wiejskich na spotkaniu w Turku

9 grudnia br. na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Turku odbyło się spotkanie opłatkowe skierowane do mieszkańców Wielkopolskich wsi. Na zaproszenie Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz Samorządu Powiatu Tureckiego odpowiedziało również  Koło Gospodyń Wiejskich z Rojowa. Przedstawicielki  Koła w składzie : Urbaniak Elżbieta, Krzyżostaniak Zuzanna, Ćwikła Wanda, Szkopek Alina, Fiołkowska Maria, Dytfeld Genowefa, Zawadzka Maria i Kajser Grażyna wspólnie zasiadły przy wigilijnym stole z delegatami organizacji i instytucji działających w otoczeniu wielkopolskiej wsi. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, tradycyjne potrawy wigilijne, a całej uroczystości towarzyszyły występy artystyczne.

Więcej na  www.wir.org.pl

 


dodał Tomasz Kajser

07.12.2017.
UWAGA - Ważna informacja dla klientów  EKO-REGION.


dodał Tomasz Kajser

06.12.2017. Zaproszenie na Spotkanie Opłatkowe.dodał Tomasz Kajser

22.11.2017. Spotkanie andrzejkowe KGW.

17 listopada br. odbyło się spotkanie andrzejkowe członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Rojowie. 21 pań spotkało się w piątkowy wieczór podtrzymując  tradycje związane z wigilią  św. Andrzeja. Nie obyło się więc bez wróżb i zabawy. Dbając również o małe co nieco dla podniebienia panie upiekły ciasto i zrobiły przepyszne sałatki. Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych w miłej i ciepłej atmosferze.

dodał Tomasz Kajser

13.11.2017. Tak obchodziliśmy 11 listopada

       Już tradycyjnie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy o godzinie 11:00 Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Wojciecha w Rojowie . Następnie udaliśmy się do sali wiejskiej  na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rojowa i Radę Sołecką wsi Rojów gdzie przy akompaniamencie akordeonu śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Spotkanie było również okazją do poświęcenia i otwarcia placu i urządzeń siłowni zewnętrznej jaki powstał w ostatnim czasie przy sali wiejskiej w Rojowie.
Dziękujemy 3 Drużynie Harcerzy im. Gen.  Władysława Andersa Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej za liczny udział we Mszy św. oraz za wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

zdjęcia z obchodów tutaj

dodał Tomasz Kajser

04.11.2017. Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Zaproszenie
W
sobotę przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na Msze świętą w intencji Ojczyzny do kościoła p.w. św. Wojciecha w Rojowie na godz. 11:00.
 Po Mszy świętej Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza
na dalszą część obchodów Święta Niepodległości w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej przy ul. Wrocławskiej .  

dodał Tomasz Kajser

04.11.2017. Przypominam o podatku.

Przypominam, że 15 listopada mija termin płatności IV raty podatku oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

dodał Tomasz Kajser

24.10.2017. Zakończenie prac przy projekcie.

Projekt współfinansowany  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”.
24 października tj. we wtorek dokonano ostatnich prac zaplanowanych w projekcie "Utworzenie siłowni zewnętrznej w Rojowie". Zagrabiliśmy i wywieźliśmy opadłe liście oraz posialiśmy trawę.

Wcześniej w sobotę (21.10.2017) wyznaczyliśmy miejsce pod ognisko.

 
 

Udział w projekcie miały również dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej w Rojowie, które 18 października (środa) pomalowały kolorowymi farbami betonowy placyk przy budynku wiejskim.

 
 
 

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w realizacji projektu. Zachęcam do aktywnego spędzania czasu korzystając z urządzeń siłowni jak i  terenu wokół.
Tomasz Kajser

15.10.2017r. Pięknieje plac przy budynku wiejskim

Projekt współfinansowany  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”.
W minioną sobotę tj. 14 pażdziernika zostały posadzone iglaki (tuje) w ilości 43 szt.

Po wcześniejszym przygotowaniu desek, zostały również zamontowane ławki.

Dziękuję serdecznie wszystkim za przybycie i pomoc w realizacji projektu.

Tomasz Kajser

08.10.2017. Urządzenia siłowni już są.

Projekt współfinansowany  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”.
W miniony poniedziałek i wtorek (2 i 3 października) wskazana przez pracowników UMiGm w Ostrzeszowie firma zamontowała dziewięć urządzeń do ćwiczeń siłowych, aerobowych i rechabilitacyjnych. W związku z tym iż sześć urządzeń może obsługiwać po dwie osoby w tym samym czasie, z siłowni może korzystać 15 osób jednocześnie.

W piątek 06.10.2017r została nawieziona ziemia, którą w celu wyrównania terenu, kolejnego dnia rozplanowano.

Dziękuję za dotychczasową pomoc i zapraszam chętnych (jeżeli pogoda pozwoli) w kolejną sobotę 14.10.2017. na godzinę 9:00 w celu kontynuowania dalszych prac związanych z projektem. Będziemy sadzić iglaki.

Tomasz Kajser

30.09.2017. Jak postępują prace przy siłowni zewnętrznej.

Projekt współfinansowany  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”.
28 września (czwartek) dokonaliśmy ostatnich cięć konarów drzew. W minioną sobotę 30 września wycieliśmy resztę dzikich zarośli wraz z wywozem. Przed nami jeszcze nawiezienie ziemi i wyrównanie terenu, montaż ławek, sadzenie iglaków, budowa ogniska i siew trawy.
Dziękuję serdecznie wszystkim za przybycie i pomoc .
Zapraszam chętnych (jeżeli pogoda pozwoli) w kolejną sobotę 07.10.2017. na godzinę 9:00 w celu kontynuowania dalszych prac związanych z projektem. Potrzebne będą sipy, taczki, grabie.

 
 
 
 

dodał Tomasz Kajser

26.09.2017. Kolejne prace dotyczące projektu.

Projekt współfinansowany  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”
W miniony piątek 22 września przy pomocy podnośnika zostały obcięte suche i zbędne  konary na topolach. Sobotnia pogoda nie pozwoliła (jak wcześniej planowaliśmy) na uprzątnięcie terenu więc zrobiliśmy to dzisiaj (wtorek).


Zapraszam chętnych (jeżeli pogoda pozwoli) w kolejną sobotę 29.09.2017. na godzinę 9:00 w celu kontynuowania dalszych prac związanych z projektem. Potrzebne będą sekatory i grabie

Tomasz Kajser

4.09.2017. Wizyta Biskupa w rojowskim kościele.

Przy okazji wizytacji i bierzmowania w naszej parafii ksiądz biskup Stanisław Napierała spotkał się  z wiernymi w kościele p.w. św. Wojciecha w Rojowie.  Oprócz  modlitwy spotkanie polegało też na wspólnej rozmowie księdza biskupa z mieszkańcami Rojowa. W spotkaniu wzieli udział również uczniowie i nauczyciele SP w Rojowie. Była to już trzecia wizyta biskupa Stanisława Napierały w rojowskim kościele.

 
 
 
 

dodał Tomasz Kajser


16.09.2017. Kolejne prace przy "siłowni"

Projekt współfinansowany  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”
W sobotę tj. 16 września podjęto kolejne prace związane z projektem "Utworzenie siłowni zewnętrznej w Rojowie". Dokonano częściowego wycięcia  wraz z wywozem dzikich zarośli i gałęzi.
Dziękuję serdecznie wszystkim za przybycie i pomoc w realizacji projektu.
Zapraszam chętnych (jeżeli pogoda pozwoli) w kolejną sobotę 23.09.2017. na godzinę 9:00 w celu kontynuowania dalszych prac związanych z projektem.


Tomasz Kajser

10.09.2017. Projekt pn.: Utworzenie siłowni zewnętrznej w Rojowie

Projekt współfinansowany  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”  
Informuję że sołectwo Rojów przystąpiło w ramach Programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” do VII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” z projektem o nazwie UTWORZENIE SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ W ROJOWIE.

Z inicjatywy Rady Sołeckiej powstała koncepcja zagospodarowania przestrzeni wokół budynku „na górce” w którym obecnie znajduje się świetlica środowiskowa i sala gimnastyczna SP Rojów.
Projekt obejmuje utworzenie siłowni zewnętrznej, urządzeń rehabilitacji ruchowej i siłowych dla osób w każdym przedziale wiekowym wraz z towarzyszącą infrastrukturą na której powstanie składa się praca własna oraz wkład rzeczowy mieszkańców sołectwa. Praca własna mieszkańców obejmuje:

•Zebranie i wywóz liści, odpadów i gałęzi
•Obcinanie topoli
•Likwidacja dzikich zarośli z wywozem
•Rekultywacja terenu i nawiezienie ziemi
•Nawiezienie kamieni i budowa ogniska
•Rozebranie starych i wykonanie nowych ławek
•Obsianie trawą i wałowanie
•Posadzenie iglaków
•Malowanie gier
Ponadto zadeklarowaliśmy pracę sprzętu (ciągnika, ciągnika z przyczepą itp.) jako wkład własny.

W ramach projektu w miesiącu lipcu zostały usunięte stare urządzenia zabawowe oraz w minioną sobotę tj. 09.09.2017 rozebraliśmy i  usunęliśmy stare ławki.

W sobotę 16.09.2017r. planujemy dalsze prace związane z projektem - wycięcie i wywóz dzikich zarośli . Zapraszam wszystkie chętne osoby zainteresowane  chęcią pomocy przy jego realizacji. Zaczynamy od godziny 9:00

Tomasz Kajser

10.08.2017. Zapraszamy na Dożynki Miejsko - Gminne


 

31.07.2017. Zebranie Wiejskie

ZEBRANIE WIEJSKIE
Uprzejmie informuję, że 06.08.2017. (niedziela) o godzinie 16:00 w budynku wiejskim (na górce) przy
ul. Wrocławskiej odbędzie się zebranie wiejskie którego tematami będą:
- organizacja dożynek.
- omówienie projektu pod nazwą „Utworzenie siłowni zewnętrznej w Rojowie” w ramach VII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”
Osoby, które chciałyby zaoferować ciasto na festyn dożynkowy proszone są o zgłoszenie tego faktu do przewodniczącej KGW (tel: 518999142) lub do p. Marii Fiołkowskiej (tel: 662746732).


Tomasz Kajser


06.06.2017. Szkoła Podstawowa zaprasza na festyn rodzinny.

 

dodał Tomasz Kajser

23.04.2017. Sprzątanie kościoła.

W związku ze zbliżającym się świętem  patrona naszego kościoła zapraszam chętne panie i panów do pomocy w sprzątaniu świątyni oraz obejścia wokół niej w dniu 25.04 (wtorek) na godzinę 17:00. Proszę o zabranie ze sobą odpowiednich sprzętów i narzędzi (wiadra, ścierki, miotły, grabki itp.)


Tomasz Kajser

21.04.2017. UWAGA - obowiązkowe szczepienie psów (kotów) przeciwko wściekliźnie.

 
 
 
 
 

dodał Tomasz Kajser

18.04.2017. Odpust ku czci św. Wojciecha w Rojowie.


Informuję, że w związku z przypadającą  23 kwietnia Niedzielą  Miłosierdzia Bożego odpust ku czci św. Wojciecha w Rojowie odbędzie się 30 kwietna - suma odpustowa o godzinie 12:00.


dodał Tomasz Kajser


18.04.2017. Ważna informacja dotycząca ptasiej grypy.

 

Przykładowy wzór prowadzonej dokumentacji ( informacji z codziennych przeglądów stada drobiu ) do pobrania na www.ostrzeszow.pl

dodał Tomasz Kajser

06.04.2017. UWAGA  - Zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

Informuję, że 30 maja 2017r. (wtorek) na terenie sołectwa Rojów odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

szczegóły tutaj

dodał Tomasz Kajser

12.03.2017. Informacja do gospodarstw utrzymujących drób.

 

dodał Tomasz Kajser

03.03.2017. Zebranie członków Spółdzielczego Banku Ludowego w Kępnie.

 

dodał Tomasz Kajser

02.03.2017. Dzień Kobiet


ZAPROSZENIE
Zarząd KGW, Sołtys i Rada Sołecka wsi Rojów
zapraszają
wszystkie panie
na spotkanie z okazji
DNIA KOBIET
które odbędzie się
10 marca (piątek) 2017r. o godz. 18:00
w budynku wiejskim „na górce”
przy ul. Wrocławskiej.


dodał Tomasz Kajser


17.02.2017. Zebranie Wiejskie !!!

Informuję że dnia 05.03.2017r. (niedziela) o godzinie 15˚˚ w budynku wiejskim (na górce) przy ul. Wrocławskiej odbędzie się Zebranie Wiejskie. Celem spotkania jest sprawozdanie z działalności Rady sołeckiej i sołtysa za ostatni rok oraz spotkanie z przedstawicielami samorządu gminnego, Starostwa powiatowego, Policji.


Tomasz Kajser


18.01.2017. Informacja dotycząca wystąpienia wirusa ptasiej grypy.

Niestety, oficjalne wyniki badań potwierdziły podejrzenie wystąpienia ptasiej grypy w Bierzowie, w gminie Kobyla Góra. Jest to pierwsze ognisko choroby w województwie wielkopolskim. Zostały wdrożone procedury obowiązujące w takich sytuacjach. Jak mówi Powiatowy Lekarz Wterynarii Krzysztof Lamek, wczoraj ognisko zostało zlikwidowane przez Inspekcję Weterynaryjną.Dziś jeszcze trwa dezynfekcja gospodarstwa. Wyznaczono okręg zapowietrzony (o promieniu 3 kilometrów) oraz okręg zagrożony (o promieniu 10 km), które są objęte nadzorem weterynaryjnym.

Wykryty wirus H5N8 jest nieszkodliwy dla ludzi – podkreśla Powiatowy Lekarz Weterynarii Krzysztof Lamek.
Powiatowy Lekarz Weterynarii apeluje o zachowanie pełnej bioasekuracji wszędzie tam, gdzie trzymany jest drób. Zgodnie z rozporządzeniem wojewody konieczne jest umieszczenie przed wszystkimi zagrodami, w których przetrzymywane są zwierzęta mat dezynfekcyjnych nawilżonych środkiem dezynfekcyjnym oraz naczyń ze środkiem do dezynfekcji rąk. Ważne też  jest, aby drób pozostawał w zamknięciu.

Tablice informacyjne oraz maty dezynfekcyjne zostały rozmieszczone przy drogach wjazdowych i wyjazdowych z okręgu zapowietrzonego. Kierowcy proszeni są o zwalnianie przed wjazdem na maty do 5 km/h.
Szczególne środki ostrożności będą utrzymywane w obszarze zagrożonym przez 30 dni.

(źródło powiatostrzeszowski.pl)

Z informacji telefonicznej powiatowego lekarza weterynarii drób na terenie sołectwa Rojów powinien pozostać w zamknięciu. Będą przeprowadzane kontrole gospodarstw w których występuje drób pod względem zachowania pełnej bioasekuracji, a w przypadku niezastosowania się do przepisów i zaleceń będą nakładane mandaty karne.przepisy określające zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 20 grudnia 2016 r.


dodał Tomasz Kajser

18.01.2017. Dzień Babci i Dziadka w SP Rojów

ZAPROSZENIE
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rojowie zapraszają wszystkie babcie i dziadków na obchody
DNIA BABCI I DZIADKA,
które odbędą się dnia 20 stycznia 2017roku (piątek) o godzinie 12:00 w budynku wiejskim "na górce".


dodał Tomasz Kajser


09.01.2017. Trochę statystyki.

źródło i więcej statystyki na www.ostrzeszow.pl

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego